Sukces drużyny Wydziału Elektrycznego podczas XVII Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka
2015-11-19

W dniach 22-25 października 2015 roku w Gliwicach odbyły się XVII Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka. Przygotowaniem imprezy zajął się Komitet Organizacyjny złożony z osób zrzeszonych w Oddziale Gliwickim SEP przy Politechnice Śląskiej, która w tym roku obchodzi swój jubileusz 70-lecia uczelni.

Inauguracja XVII ODME odbyła się w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Po uroczystym otwarciu wydarzenia, uczestnicy wysłuchali wykładu inaugurującego, pt. „Rekuperacja energii elektrycznej”, a następnie odbyło się spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia Elektryków Polskich, dr. inż. Piotrem Szymczakiem. W czasie trwania imprezy uczestnicy wzięli udział w wykładach podejmujących tematykę energii konwencjonalnej, odnawialnej, a także jądrowej. Niewątpliwie wzbogacającym doświadczeniem była Debata Energetyczna na temat „Przyszłości energetyki w Polsce”. Wzięli w niej udział Jerzy Buzek, Janusz Steinhoff, Jerzy Niewodniczański, Tomasz Podgajniak oraz Robert Młynarski. Rolę moderatora debaty pełnił pan Krzysztof Dębowski. Dodatkowo w czasie trwania imprezy odbyło się Posiedzenie Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP, szkolenie z ochrony przeciwporażeniowej zorganizowane przez firmę Sonel, a także prelekcja na temat  technik innowacyjnych.

Ważnym wydarzeniem, szczególnie dla delegacji studenckiego koła AK SEP oraz Student Branch IEEE przy Wydziale Elektrycznym ZUT, był coroczny konkurs realizowany podczas ODME - Liga Elektryków.  Drużyna ze Szczecina,  w składzie: Aleksandra Nawrocka (E-S1 sem.1), Katarzyna Fijałkowska (E-S1 sem.7), Łukasz Mackiewicz (AiR-S1 sem.7), Piotr Ciupa (E-N1 sem.1) oraz Szymon Klimkowski (AiR-S1 sem.5), zajęła pierwsze miejsce w  klasyfikacji grupowej deklasując pozostałych 18 drużyn.

Ponadto, po dogrywce, Łukasz Mackiewicz i Piotr Ciupa, ex aequo, zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Delegacja ze Szczecina, składająca się z członków Akademickiego Koła SEP oraz Student Branch IEEE przy Wydziale Elektrycznym ZUT, zdobyła tym samym puchar za zajęcie pierwszego miejsca w rywalizacji drużynowej, puchar za zajęcie pierwszego miejsca w rywalizacji indywidualnej oraz nagrodę głównego sponsora – walizkę laboratoryjną ze sterownikiem PLC, przemiennikiem oraz silnikiem firmy ABB.

Trzeciego dnia ODME, uczestnicy wzięli udział w wycieczkach do Kopalni Guido oraz Browaru w Tychach. Wieczorem odbył się bankiet podsumowujący XVII Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka, na którym ogłoszono wyniki Ligi Elektryków oraz wręczono nagrody i podziękowania.

Więcej informacji nt. ODME na stronie: www.odme-2015.pl.