aktualności
Członkowie SEP ze Szczecina w elektrowni wodnej w Trzebiatowie
2020-01-06
10 grudnia br. członkowie SEP z Oddziału Szczecińskiego odbyli wizytę w elektrowni wodnej Trzebiatów działającej w ramach spółki Enea Wytwarzanie.
Zgodnie z planem działalności merytorycznej koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Enea Operator Oddział Szczecin jego członkowie odwiedzili elektrownię wodną w Trzebiatowie. Była okazja do zapoznania się z charakterystyką elektrowni, zasadami eksploatacji i dokonanymi modernizacjami.
Elektrownia wodna Trzebiatów zbudowana w 1927 roku na rzece Rega to obecnie  200 kW mocy zainstalowanej, spad 2,2 m,  przełyk 10,5 m sześciennego na sekundę i rocznej produkcji 1,1 GWh.
 
Spotkanie było połączone z prezentacją  firmy Protektel, którą w sposób interesujący przedstawił jej przedstawiciel Pan Paweł Kruczyński. Uczestnicy zapoznali się z zakresem produkcji firmy działającej pod hasłem „moc natury pod kontrolą”. W asortymencie firmy Protektel są ograniczniki przepięć SN 
i WN, przekładniki WN, izolatory. Na zakończeniu wykładu odbył konkurs ze zdobytej wiedzy, w którym można było wygrać elektryczne gadżety.Całość została zakończona wspólnym obiadem i ze względu na czas świąteczno-noworocznymi życzeniami.
 
Opracował:
Krzysztof Żyto
Członek Zarządu Koła SEP
przy Enea Operator Szczecin
 
 
 


powrót