aktualności
Uroczyste zebranie Zarządu OS SEP
2022-11-16

Michał Doliwo-Dobrowolski - 103. rocznica śmierci patrona Oddziału Szczecińskiego SEP

15.11.2022 r., Szczecin

 

W 103. rocznicę śmierci patrona Oddziału Szczecińskiego SEP Michała Doliwo-Dobrowolskiego – pioniera prądu trójfazowego – członkowie Zarządu Oddziału i zaproszeni goście złożyli kwiaty przy pomniku oraz zapalili znicz pod obeliskiem z pamiątkową tablicą na skwerze Jego imienia, który znajduje się pobliżu Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Fot. 1. Uczestnicy uroczystości przy pomniku-ławce z Michałem Doliwo-Dobrowolskim 

Fot. 2. Pod obeliskiem z tablicą pamiątkową stoją od lewej: Piotr Szymczak, członek ZG SEP, prezes SEP w latach 2014-2022, Anna Nowakowska, popularyzatorka dzieła Michała Doliwo-Dobrowolskiego, 
Ludmiła Kopycińska, współautorka folderu nt. Michała Doliwo-Dobrowolskiego oraz Marcin Wardach, prezes Oddziału Szczecińskiego SEP

W drugiej części obchodów związanych z postacią pioniera prądu trójfazowego kol. Piotr Szymczak przedstawił prezentację nt. osoby i dzieła Michała Doliwo-Dobrowolskiego oraz wręczono nagrody w trzeciej edycji konkursu SEP z wiedzy o patronie Oddziału.

I miejsce zajął student Wydziału Elektrycznego ZUT - Wojciech Pilecki. Laureatami zostali również: Krzysztof Komorowski z Wydziału Elektrycznego ZUT i Cezary Jakubaszek z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych, którzy zajęli II miejsce oraz Kornel Olkowski z Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie i Mateusz Polanin z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych oraz Julian Bąk z Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej - III miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Fot. 3. Osobę i dzieło Michała Doliwo-Dobrowolskiego przedstawił kol. Piotr Szymczak 

Fot. 4. Laureaci konkursu z kol. kol. Pawłem Prajzendancem, Marcinem Wardachem i Piotrem Szymczakiem 

Przygotowała: Aleksandra Mazurkiewiczpowrót